Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Fish4Dogs Finest – Thunfischflocken mit Sardellen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – Tuna Flakes with Anchovies

Content: 0.1 kg (€16.90 / 1 kg)

Regular price: €1.69
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bone Hemp

Variants from €7.99
Regular price: €9.99
Wolf's Nature Wilde Wurst Lamm WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Wilde Wurst Lamb

Content: 0.8 kg (€8.99 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €7.19

Mehr von Rukka

You might like this too

Skip product gallery
RUKKA Pets Raincoat Hayton Warm
RUKKA Pets Raincoat Hayton Warm

Regular price: €52.90
Rukka Pets Regenmantel Stream WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Raincoat Stream

Variants from €49.90
Regular price: €59.90
Rukka Pets Hundeschuhe Step Shoes WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Dog Shoes Step Shoes

Variants from €27.90
Regular price: €34.90
Rukka Pets Regenmantel Stream WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Raincoat Stream

Regular price: €49.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.