Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
DAUERKAUER BauernfrΓΌhstΓΌck Belohnungs-Leckerli WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Farmer's Breakfast Reward Treats

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Wolf's Nature Wilde Wurst Huhn WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Wild Sausage Chicken

Content: 0.8 kg (€8.49 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €6.79
Lucky-Pet Halbfeuchter Mini-Knochen Mix WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Semi-Moist Mini Bone Mix

Content: 0.5 kg (€12.98 / 1 kg)

Regular price: €6.49

Mehr von Rukka

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Thermo-Overall 2.0

Regular price: €59.90
Rukka Pets Hundeschuhe Sock Shoes WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Dog Shoes Sock Shoes

Variants from €22.90
Regular price: €27.90
Rukka Pets Regenmantel Hayton X WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Raincoat Hayton X

Variants from €54.90
Regular price: €69.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Raincoat Hayton Warm

Variants from €52.90
Regular price: €62.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.