Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bone Hemp

Variants from €7.99
Regular price: €16.99
Fish4Dogs Finest – Weißfisch mit Süßkartoffeln & grΓΌnen Bohnen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – Whitefish with Sweet Potatoes & Green Beans

Content: 0.085 kg (€18.71 / 1 kg)

Regular price: €1.59
Lucky-Pet Natur Fleischstreifen – Kamel WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Natural Meat Strips – Camel

Content: 0.1 kg (€75.90 / 1 kg)

Variants from €7.19
Regular price: €7.59
DAUERKAUER Fischkauer Hering-Dorsch Leckerli WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chews Herring-Cod Treats

Content: 0.085 kg (€58.71 / 1 kg)

Regular price: €4.99

Mehr von Rukka

You might like this too

Skip product gallery
Rukka Pets Winterjacke Stormy Print WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Winter Jacket Stormy

Regular price: €57.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Raincoat Hayton Warm

Variants from €52.90
Regular price: €67.90
Rukka Pets Overall Protect WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Overall Protect

Variants from €77.90
Regular price: €84.90
Rukka Pets Hundeschuhe Light Path WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Dog Shoes Light Path – Pair

Variants from €13.90
Regular price: €17.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.