Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Chew Bones

Variants from €5.99
Regular price: €17.99
DAUERKAUER Fischkauer Seefischstreifen WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew Sea Fish Strips

Content: 0.08 kg (€62.38 / 1 kg)

Regular price: €4.99
Wolf's Nature Fährtenleger Filet Landhuhn WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Tracking Filet Country Chicken

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Tip
Lucky-Pet Hühnerherzen WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Chicken Hearts

Content: 0.15 kg (€43.27 / 1 kg)

Regular price: €6.49

Mehr von Rukka

You might like this too

Skip product gallery
RUKKA Pets knitted jumper Sparky
RUKKA Pets knitted jumper Sparky

Variants from €24.90
Regular price: €34.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Winter Coat Warmup 2.0

Variants from €64.90
Regular price: €104.90
Rukka Pets Hundeschuhe Sock Shoes WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Dog Shoes Sock Shoes

Variants from €22.90
Regular price: €24.90
RUKKA Pets Winter Coat Trust Foil
RUKKA Pets Winter Coat Trust Foil

Regular price: €57.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.