Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €5.84
Sale price: €8.44 Regular price: €12.99 MSRP
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €5.84
Sale price: €13.97 Regular price: €21.49 MSRP
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €5.84
Sale price: €10.79 Regular price: €17.99 MSRP
Discount
 WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe harness

Sale price: €18.29 Regular price: €30.49 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Wild mit Kürbis & Preiselbeeren & Basilikum WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Wild with Pumpkin & Cranberries & Basil

Content: 0.4 kg (€7.48 / 1 kg)

Regular price: €2.99
Fish4Dogs Finest – Weißfischflocken mit Lachs WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish Flakes with Salmon

Content: 0.1 kg (€16.90 / 1 kg)

Regular price: €1.69
Fish4Dogs Love – Süßkartoffel Fisch Wraps WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Love – Sweet Potato Fish Wraps

Content: 0.1 kg (€49.90 / 1 kg)

Regular price: €4.99
Fish4Dogs Finest – Weißfisch mit Kürbis & Erbsen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Pumpkin & Peas

Content: 0.085 kg (€18.71 / 1 kg)

Regular price: €1.59
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.