Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €5.84
Sale price: €8.44 Regular price: €12.99 MSRP
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €5.84
Sale price: €7.79 Regular price: €11.99 MSRP
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €5.84
Sale price: €7.79 Regular price: €11.99 MSRP
Discount
 WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe Harness

Sale price: €18.29 Regular price: €30.49 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
DAUERKAUER Bauernfrühstück Belohnungs-Leckerli WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Farmer's Breakfast Reward Treats

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chews Baltic Sprats Air-Dried

Content: 0.16 kg (€49.94 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €7.99
Lucky-Pet Lachs mit Huhn & Süßkartoffel und Birne WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Salmon with Chicken & Sweet Potato and Pear

Content: 0.4 kg (€7.48 / 1 kg)

Regular price: €2.99
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bones with Bacon Aroma

Variants from €8.99
Regular price: €17.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.