Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Cows

Content: 1.5 kg (€37.93 / 1 kg)

Regular price: €56.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Herbal Mix for Horses & Ponies

Variants from €29.39
Regular price: €86.99
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Flea & Tick

Content: 0.14 kg (€306.43 / 1 kg)

Variants from €24.90
Regular price: €42.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Small Animals

Content: 0.18 kg (€62.72 / 1 kg)

Regular price: €11.29
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.