Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Sheep & Goats

Content: 1.5 kg (€41.99 / 1 kg)

Regular price: €62.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Herbal Mix for Horses & Ponies

Content: 5 l (€71.18 / 1 l)

Variants from €29.39
Regular price: €355.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Dogs

Content: 0.65 kg (€74.60 / 1 kg)

Variants from €13.19
Regular price: €48.49
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Cats

Content: 0.06 kg (€174.83 / 1 kg)

Regular price: €10.49
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.