Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Active Pro Comfort Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Comfort collar

Sale price: €10.19 Regular price: €16.99 MSRP
Active Pro Comfort Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Comfort dog collar

Variants from €10.19
Regular price: €18.99
Active Pro Comfort Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Comfort Harness

Variants from €19.79
Regular price: €54.99
Active Pro Comfort FΓΌhrleine WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro Comfort standard lead

Variants from €14.99
Regular price: €24.99

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Finest – Fisch & GemΓΌse Multipack WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Sweet Potatoes & Green Beans

Content: 0.395 kg (€8.84 / 1 kg)

Regular price: €3.49
Fish4Dogs Finest – Fisch & GemΓΌse Multipack WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – Salmon with Carrot & Potato

Content: 0.395 kg (€8.84 / 1 kg)

Regular price: €3.49
Lucky-Pet Animals vegetarisch WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Animals vegetarian

Content: 0.5 kg (€9.58 / 1 kg)

Variants from €4.49
Regular price: €4.79
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.