Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Premium-Ochsenziemerstücke WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Premium Bull Pizzle Pieces

Content: 10 Stück (€1.70 / 1 Stück)

Regular price: €16.99
Lucky-Pet Animals vegetarisch WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Animals vegetarian

Content: 0.5 kg (€9.58 / 1 kg)

Variants from €4.49
Regular price: €4.79
Fish4Dogs Finest – Fisch & Gemüse Multipack WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – Salmon with Carrot & Potato

Content: 0.395 kg (€8.84 / 1 kg)

Regular price: €3.49
Tip
DAUERKAUER Käseknochen Rote Bete WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bones Beetroot

Regular price: €8.99

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Active Pro Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro harness

Variants from €26.99
Sale price: €27.59 Regular price: €45.99 MSRP
Discount
Active Pro Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro harness

Variants from €26.99
Sale price: €35.99 Regular price: €59.99 MSRP
Discount
Active Pro Führleine WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro standard lead

Variants from €20.99
Sale price: €27.59 Regular price: €45.99 MSRP
Discount
Active Pro Führleine WOLTERS cat & dog GmbH
Active Pro standard lead

Sale price: €20.99 Regular price: €34.99 MSRP
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.