Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Professional FΓΌhrleine extra lang WOLTERS cat & dog GmbH
Professional standard lead – extra long

Variants from €10.49
Sale price: €23.99 Regular price: €39.99 MSRP
Discount
Professional Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional collar

Variants from €5.19
Sale price: €8.39 Regular price: €13.99 MSRP
Discount
Professional Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional harness

Variants from €11.99
Sale price: €12.89 Regular price: €21.49 MSRP
Discount
Professional Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Collar

Variants from €5.19
Sale price: €11.69 Regular price: €19.49 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Wild mit KΓΌrbis & Preiselbeeren & Basilikum WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Wild with Pumpkin & Cranberries & Basil

Content: 0.4 kg (€7.48 / 1 kg)

Regular price: €2.99
Lucky's Black Label Pferde-Sticks WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky's Black Label Horse Sticks

Content: 0.07 kg (€128.43 / 1 kg)

Regular price: €8.99
Lucky-Pet GeflΓΌgel mit Karotten und LΓΆwenzahn WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Poultry with Carrots and Dandelion

Content: 0.4 kg (€7.48 / 1 kg)

Regular price: €2.99
Lucky-Pet Natur Fleischstreifen – Kamel WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Natural Meat Strips – Camel

Content: 0.1 kg (€75.90 / 1 kg)

Variants from €7.19
Regular price: €7.59
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.