Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Professional Comfort FΓΌhrleine WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort dog lead

Variants from €13.79
Regular price: €31.49
Professional Comfort FΓΌhrleine WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort standard lead – extra long

Variants from €13.79
Regular price: €29.49
Discount
Professional Comfort Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Harness

Variants from €20.39
Sale price: €34.19 Regular price: €56.99 MSRP
Professional Comfort Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Collar

Variants from €7.19
Regular price: €13.99

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Knots WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Knots

Content: 0.5 kg (€43.98 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €21.99
Tip
Wolf's Nature Wilde Wurst Ziege WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Wild Sausage Goat

Content: 0.4 kg (€12.48 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €4.99
Fish4Dogs Love – Süßkartoffel Fisch Wraps WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Love – Sweet Potato Fish Wraps

Content: 0.1 kg (€49.90 / 1 kg)

Regular price: €4.99
Lucky-Pet Heidschnuckenhorn WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Heidschnuckenhorn

Regular price: €6.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.