Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Professional Comfort FΓΌhrleine WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort standard lead

Variants from €13.79
Sale price: €18.89 Regular price: €31.49 MSRP
Discount
Professional Comfort Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Collar

Variants from €7.19
Sale price: €14.09 Regular price: €23.49 MSRP
Discount
Professional Comfort Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort collar – extra wide

Variants from €7.19
Sale price: €17.99 Regular price: €29.99 MSRP
Discount
Professional Comfort KurzfΓΌhrer WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Short Lead – short

Variants from €8.39
Sale price: €9.59 Regular price: €15.99 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Animals vegetarisch WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Animals vegetarian

Content: 0.5 kg (€9.58 / 1 kg)

Variants from €4.49
Regular price: €4.79
Tip
DAUERKAUER KΓ€se Chrunchie WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Chrunchie

Content: 0.05 kg (€99.80 / 1 kg)

Regular price: €4.99
Lucky's Black Label Pferde-Sticks WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky's Black Label Horse Sticks

Content: 0.07 kg (€128.43 / 1 kg)

Regular price: €8.99
Tip
Lucky-Pet HΓΌhnerherzen WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Chicken Hearts

Content: 0.15 kg (€43.27 / 1 kg)

Regular price: €6.49
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.