Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Professional Comfort Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Collar

Variants from €7.19
Sale price: €12.59 Regular price: €20.99 MSRP
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Harness

Variants from €20.39
Regular price: €41.99
Discount
Professional Comfort FΓΌhrleine WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort standard lead

Variants from €13.79
Sale price: €26.39 Regular price: €43.99 MSRP
Discount
Professional Comfort Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Comfort Harness

Variants from €20.39
Sale price: €34.19 Regular price: €56.99 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Stormarner Herzen WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Stormarner Hearts

Content: 0.5 kg (€10.98 / 1 kg)

Variants from €4.49
Regular price: €5.49
Fish4Dogs Finest – Weißfisch mit Süßkartoffeln & grΓΌnen Bohnen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – Whitefish with Sweet Potatoes & Green Beans

Content: 0.085 kg (€18.71 / 1 kg)

Regular price: €1.59
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Twists WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Twists

Content: 0.5 kg (€35.98 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €17.99
Tip
DAUERKAUER SoftkΓ€se Belohnungsleckerli WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Soft Cheese Reward Treats

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.