Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Professional Führleine extra lang WOLTERS cat & dog GmbH
Professional lead

Variants from €10.49
Sale price: €18.89 Regular price: €31.49 MSRP
Discount
Professional Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Collar – extra wide

Variants from €5.19
Sale price: €11.09 Regular price: €18.49 MSRP
Discount
Professional Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Collar

Variants from €5.19
Sale price: €11.69 Regular price: €19.49 MSRP
Discount
Professional Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Collar – extra wide

Variants from €5.19
Sale price: €11.09 Regular price: €18.49 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Twists WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Twists

Content: 0.5 kg (€35.98 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €17.99
Fish4Dogs Finest – Fisch & Gemüse Multipack WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Sweet Potatoes & Green Beans

Content: 0.395 kg (€8.84 / 1 kg)

Regular price: €3.49
Lucky's Black Label Lamm pur WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky's Black Label Pure Lamb

Content: 0.8 kg (€5.99 / 1 kg)

Regular price: €4.79
DAUERKAUER Bauernfrühstück Belohnungs-Leckerli WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Farmer's Breakfast Reward Treats

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.