Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Professional FΓΌhrleine extra lang WOLTERS cat & dog GmbH
Professional standard lead

Variants from €10.49
Sale price: €18.89 Regular price: €31.49 MSRP
Discount
Professional Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Harness – wide chest

Variants from €11.99
Sale price: €26.69 Regular price: €44.49 MSRP
Discount
Professional FΓΌhrleine extra lang WOLTERS cat & dog GmbH
Professional lead – extra long

Variants from €10.49
Sale price: €20.99 Regular price: €34.99 MSRP
Discount
Professional Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Collar – extra wide

Variants from €5.19
Sale price: €8.99 Regular price: €14.99 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Support+ Puppy – MinihΓ€ppchen Gelenkgesundheit LachshΓ€ppchen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Support+ Puppy – Mini Bites Joint Health Salmon Treats

Content: 0.15 kg (€26.60 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Fish4Dogs Finest – Weißfisch mit KΓΌrbis & Erbsen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Pumpkin & Peas

Content: 0.085 kg (€18.71 / 1 kg)

Regular price: €1.59
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Whoppers WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Whoppers

Content: 0.5 kg (€35.98 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €17.99
Lucky-Pet Sprotten WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Sprats

Content: 0.25 kg (€51.96 / 1 kg)

Regular price: €12.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.