Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Tip
DAUERKAUER KΓ€seknochen mit Bacon Aroma WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Die LΓΌtten WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet The Littles

Content: 0.5 kg (€9.98 / 1 kg)

Variants from €4.49
Regular price: €4.99
Lucky-Pet HΓΌhnermΓ€gen WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Chicken Gizzards

Content: 0.2 kg (€34.95 / 1 kg)

Regular price: €6.99
Tip
Fish4Dogs Finest – Makrele mit Karotten & Spinat WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – Mackerel with Carrots & Spinach

Content: 0.085 kg (€18.71 / 1 kg)

Regular price: €1.59

Mehr von Rukka

You might like this too

Skip product gallery
Rukka Pets Hundeschuhe Light Path WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Dog Shoes Light Path – Pair

Variants from €13.90
Regular price: €17.90
Rukka Pets PlΓΌschschal WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Plush Scarf

Variants from €14.90
Regular price: €16.90
Rukka Pets Hundeschuhe Light Path WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Dog Shoes Light Path – Pair

Variants from €13.90
Regular price: €17.90
Rukka Pets Winterjacke Stormy WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Winter Coat Stormy

Regular price: €57.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.