Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Bones Beetroot

Variants from €8.99
Regular price: €17.99
DAUERKAUER Fischkauer Thunfischtaler WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew Tuna Coins

Content: 0.07 kg (€85.57 / 1 kg)

Regular price: €5.99
Wolf's Nature FΓ€hrtenleger Filet Ente WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Tracking Fillet Duck

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
DAUERKAUER Fischkauer DorschwΓΌrstchen WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew Cod Treats

Content: 0.108 kg (€46.20 / 1 kg)

Regular price: €4.99

Mehr von Rukka

You might like this too

Skip product gallery
Rukka Pets Winterjacke Stormy Print WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Winter Jacket Stormy

Variants from €57.90
Regular price: €72.90
Rukka Pets Hundeschuhe Step Shoes WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Dog Shoes Step Shoes

Regular price: €27.90
RUKKA Pets Raincoat Hayton Warm

Variants from €52.90
Regular price: €67.90
Rukka Pets Overall Protect WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Overall Protect

Variants from €77.90
Regular price: €79.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.