Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €5.84
Sale price: €7.79 Regular price: €11.99 MSRP
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €5.84
Sale price: €13.32 Regular price: €20.49 MSRP
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €5.84
Sale price: €14.94 Regular price: €22.99 MSRP
Discount
Soft & Safe Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Soft & Safe collar

Variants from €5.84
Sale price: €13.97 Regular price: €21.49 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Strips

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Fish4Dogs Support+ Puppy – MinihΓ€ppchen Verdauung WeißfischhΓ€ppchen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Support+ Puppy – Mini Treats Digestion White Fish Bites

Content: 0.15 kg (€26.60 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Wolf's Nature Trainingssnack Hirsch WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Training Treat Deer

Content: 0.1 kg (€53.90 / 1 kg)

Regular price: €5.39
DAUERKAUER KΓ€se-Cranberry Belohnungs-Leckerli WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese-Cranberry Reward Treats

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.