Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky's Black Label Lamm pur WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky's Black Label Pure Lamb

Content: 0.8 kg (€5.99 / 1 kg)

Regular price: €4.79
Fish4Dogs Support+ – Gelenkgesundheit Lachshäppchen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Support+ – Joint Health Salmon Treats

Content: 0.225 kg (€22.18 / 1 kg)

Regular price: €4.99
Fish4Dogs Finest – Thunfischflocken mit Sardellen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – Tuna Flakes with Anchovies

Content: 0.1 kg (€16.90 / 1 kg)

Regular price: €1.69
Fish4Dogs Love – Tintenfisch Bissen WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Love – Octopus Bites

Content: 0.08 kg (€62.38 / 1 kg)

Regular price: €4.99

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Alpacas & Llamas

Content: 1.5 kg (€39.99 / 1 kg)

Regular price: €59.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Cats

Content: 0.12 kg (€149.92 / 1 kg)

Variants from €10.49
Regular price: €17.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Cats

Content: 0.65 kg (€121.38 / 1 kg)

Variants from €10.49
Regular price: €78.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Poultry

Content: 0.25 kg (€83.96 / 1 kg)

Regular price: €20.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.