Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Pigs

Content: 0.75 kg (€57.32 / 1 kg)

Regular price: €42.99
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Alpacas & Llamas

Content: 1.5 kg (€39.99 / 1 kg)

Regular price: €59.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Dogs

Content: 1.3 kg (€68.45 / 1 kg)

Variants from €13.19
Regular price: €88.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Powder for Horses & Ponies

Content: 0.32 kg (€196.84 / 1 kg)

Regular price: €62.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.