Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Lucky-Pet Heidschnuckenhorn WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Heidschnuckenhorn

Regular price: €6.99
Tip
DAUERKAUER Softkäse Belohnungsleckerli WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Soft Cheese Reward Treats

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Twists WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Dental Sea Jerky – Fish Twists

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Cats

Content: 0.65 kg (€121.38 / 1 kg)

Variants from €10.49
Regular price: €78.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Dogs

Content: 0.65 kg (€74.60 / 1 kg)

Variants from €13.19
Regular price: €48.49
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Alpacas & Llamas

Content: 4 kg (€34.98 / 1 kg)

Variants from €59.99
Regular price: €139.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Dogs

Content: 1.3 kg (€68.45 / 1 kg)

Variants from €13.19
Regular price: €88.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.