Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Sheep & Goats

Content: 4 kg (€32.48 / 1 kg)

Variants from €62.99
Regular price: €129.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Dogs

Content: 2.6 kg (€61.12 / 1 kg)

Variants from €13.19
Regular price: €158.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Cats

Content: 0.06 kg (€174.83 / 1 kg)

Regular price: €10.49
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Sheep & Goats

Content: 8 kg (€30.86 / 1 kg)

Variants from €62.99
Regular price: €246.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.