Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Sheep & Goats

Content: 8 kg (€30.86 / 1 kg)

Variants from €62.99
Regular price: €246.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Poultry

Content: 0.25 kg (€83.96 / 1 kg)

Regular price: €20.99
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Cows

Content: 1.5 kg (€37.93 / 1 kg)

Regular price: €56.90
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Flea & Tick

Content: 0.14 kg (€306.43 / 1 kg)

Variants from €24.90
Regular price: €42.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.