Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Pigs

Content: 8 kg (€19.19 / 1 kg)

Variants from €42.99
Regular price: €153.54
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Small Animals

Content: 1.5 kg (€39.33 / 1 kg)

Variants from €11.29
Regular price: €58.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Horses & Ponies

Content: 0.25 kg (€95.96 / 1 kg)

Regular price: €23.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Cats

Content: 0.06 kg (€174.83 / 1 kg)

Regular price: €10.49
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.