Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Professional Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Collar – extra wide

Variants from €5.19
Sale price: €8.99 Regular price: €14.99 MSRP
Discount
Professional Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional collar

Variants from €5.19
Sale price: €8.39 Regular price: €13.99 MSRP
Discount
Professional Geschirr WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Harness – wide chest

Variants from €11.99
Sale price: €22.79 Regular price: €37.99 MSRP
Discount
Professional FΓΌhrleine extra lang WOLTERS cat & dog GmbH
Professional lead

Variants from €10.49
Sale price: €25.79 Regular price: €42.99 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
DAUERKAUER Fischkauer Blauer Wittling WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew Blue Whiting

Content: 0.15 kg (€46.60 / 1 kg)

Regular price: €6.99
DAUERKAUER Fischkauer Thunfischtaler WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew Tuna Coins

Content: 0.07 kg (€85.57 / 1 kg)

Regular price: €5.99
Lucky-Pet Stormarner Herzen WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Stormarner Hearts

Content: 0.5 kg (€10.98 / 1 kg)

Variants from €4.49
Regular price: €5.49
Lucky's Black Label Pferde-Sticks WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky's Black Label Horse Sticks

Content: 0.07 kg (€128.43 / 1 kg)

Regular price: €8.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.