Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Fish4Dogs Finest – Fisch & GemΓΌse Multipack WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Sweet Potatoes & Green Beans

Content: 0.395 kg (€8.84 / 1 kg)

Regular price: €3.49
Lucky-Pet Dosendeckel WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Can Lid

Variants from €0.69
Regular price: €0.89
Lucky-Pet Animals vegetarisch WOLTERS cat & dog GmbH
Lucky-Pet Animals vegetarian

Content: 0.5 kg (€9.58 / 1 kg)

Variants from €4.49
Regular price: €4.79
Wolf's Nature Trainingssnack Hirsch WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Training Treat Deer

Content: 0.1 kg (€53.90 / 1 kg)

Regular price: €5.39

Mehr von Rukka

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
Rukka Pets Winter Jacket Warmup 2.0

Variants from €64.90
Regular price: €72.90
Rukka Pets PlΓΌschschal WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Plush Scarf

Variants from €14.90
Regular price: €16.90
Rukka Pets Overall Protect WOLTERS cat & dog GmbH
RUKKA Pets Overall Protect

Regular price: €77.90
RUKKA Pets Winter Coat Trust Foil
RUKKA Pets Winter Coat Trust Foil

Variants from €57.90
Regular price: €74.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklΓ€rt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschrΓ€nken.