Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Cat's Nature Hähnchen-Sticks WOLTERS cat & dog GmbH
Cat's Nature Chicken Sticks

Content: 0.05 kg (€73.80 / 1 kg)

Regular price: €3.69
 WOLTERS cat & dog GmbH
Taffy's grain-free dry food

Content: 10 kg (€6.20 / 1 kg)

Variants from €3.69
Regular price: €61.99
Taffy's Känguru-Snack WOLTERS cat & dog GmbH
Taffy's Kangaroo Snack

Content: 0.05 kg (€79.80 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Cats

Content: 0.65 kg (€121.38 / 1 kg)

Variants from €10.49
Regular price: €78.90

Mehr von Taffy's

You might like this too

Skip product gallery
Taffy's Känguru-Snack WOLTERS cat & dog GmbH
Taffy's Kangaroo Snack

Content: 0.05 kg (€79.80 / 1 kg)

Regular price: €3.99
 WOLTERS cat & dog GmbH
Taffy's grain-free dry food

Content: 10 kg (€6.20 / 1 kg)

Variants from €3.69
Regular price: €61.99
Taffy's Hirsch-Snack WOLTERS cat & dog GmbH
Taffy's Deer Snack

Content: 0.05 kg (€79.80 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.