Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Andere Styles dieser Serie

You might like this too

Skip product gallery
Discount
Professional Halsband WOLTERS cat & dog GmbH
Professional Collar

Variants from €5.19
Sale price: €10.19 Regular price: €16.99 MSRP
Discount
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Professional harness

Variants from €11.99
Sale price: €12.89 Regular price: €21.49 MSRP
Discount
Professional Führleine extra lang WOLTERS cat & dog GmbH
Professional lead – extra long

Variants from €10.49
Sale price: €20.99 Regular price: €34.99 MSRP
Discount
Professional Führleine extra lang WOLTERS cat & dog GmbH
Professional lead

Variants from €10.49
Sale price: €18.89 Regular price: €31.49 MSRP

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Tip
Wolf's Nature Wilde Wurst Ziege WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Wild Sausage Goat

Content: 0.4 kg (€12.48 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €4.99
Tip
DAUERKAUER Fischkauer Fischhaut Knochen WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew Fish Skin Bone

Content: 0.065 kg (€76.77 / 1 kg)

Regular price: €4.99
DAUERKAUER Fischkauer XL Fischhaut Knochen WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Fish Chew XL Fish Skin Bone

Content: 0.18 kg (€55.50 / 1 kg)

Regular price: €9.99
Tip
DAUERKAUER Käsekauknochen WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Chew Bones

Regular price: €5.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.