Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Free shipping from €95

Produktempfehlungen

You might like this too

Skip product gallery
Wolf's Nature Wilde Wurst Ente WOLTERS cat & dog GmbH
Wolf's Nature Wild Sausage Duck

Content: 0.8 kg (€8.74 / 1 kg)

Variants from €3.99
Regular price: €6.99
Tip
DAUERKAUER Softkäse Belohnungsleckerli WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Soft Cheese Reward Treats

Content: 0.1 kg (€39.90 / 1 kg)

Regular price: €3.99
Fish4Dogs Finest – Fisch & Gemüse Multipack WOLTERS cat & dog GmbH
Fish4Dogs Finest – White Fish with Sweet Potatoes & Green Beans

Content: 0.395 kg (€8.84 / 1 kg)

Regular price: €3.49
Tip
 WOLTERS cat & dog GmbH
DAUERKAUER Cheese Chew Bones

Variants from €5.99
Regular price: €9.99

Mehr von Verm-X

You might like this too

Skip product gallery
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Herbal Mixture for Poultry

Content: 0.5 l (€99.98 / 1 l)

Variants from €30.49
Regular price: €49.99
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Sheep & Goats

Content: 2.25 kg (€33.33 / 1 kg)

Variants from €62.99
Regular price: €74.99
 WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Pellets for Sheep & Goats

Content: 4 kg (€32.48 / 1 kg)

Variants from €62.99
Regular price: €129.90
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH
Verm-X Treats for Dogs

Content: 1.3 kg (€68.45 / 1 kg)

Variants from €13.19
Regular price: €88.99
Tierbedarf WOLTERS cat & dog GmbH

Wie sitzt das Hundegeschirr richtig? Diese Punkte solltest du beachten.


Hundephysiotherapeutin Martina Flocken erklärt, wie Geschirr und Halsband richtig sitzen und den Hund nicht einschränken.